Sršni přerušili šňůru vítězství našeho áčka...

Pepa Mayer zhodnotil utkání:

"Sršni Písek, náš tradiční soupeř, kterého jsme doma porazili hned v prvním kole ligové soutěže, se určitě těšili na nedělní utkání, ve kterém nám chtěli tuto porážku oplatit. Náš tým odjel ve velmi oslabené sestavě, to si ještě těsně před utkáním přivodil lehčí výron v kotníků vlastní nepozorností Martin Klouda. Zranění přibývají – Miša Šotnar, Kuba Zbroj, Honza Dvořáček, Martin Klouda a k tomu se nám ještě potkalo utkání Slunety s USK, tudíž Karlos a Jonny museli zasednout na lavičku domácího Ústí. Oslabený tým Tomáš Eisner posílil o dva dorostence, Ondru Chlupsu a Petra Krupku.

Náš tým se však soupeře nezalekl a díky Šimonovi, který se dokázal prosadit 7 body, se držel v kontaktu se soupeřem po celou I. čtvrtinu, která skončila stavem 23 : 15. Trochu nám pomohla i nízká střelecká potence Petra Šlechty, který dal dva body naopak, dvojice Svoboda – Sýkora nastřílela bodů 16. II. čtvrtinu jsme zahájili nešťastně, dvojí ztrátou ve dvou minutách, kdy zejména Sunnyho odevzdaný balón byl trestuhodný, následný útočný faul Šimona byl zase velmi sporný. Taktéž se začala projevovat typická celoplošná obranná činnost našeho soupeře, která nám evidentně nevyhovovala, totéž se projevovalo i na doskoku, kdy domácí tým byl téměř všude rychlejší, pohyblivější a dravější. Stále jsme však zůstávali v kontaktu, a v páté minutě jsme Šimonovou trojkou, následně doplněnou dvěma body Pavla Grunta vystrašili domácí tým, který si vzal za stavu 32 : 25 oddechový čas. První poločas skončil nad očekávání slušně stavem 43 : 31 bodů. V domácím týmu měl Petr Šklechta 16 pokusů na 5 bodů. Nástup do III. čtvrtiny byl opět jedním z těch méně povedených. Za dvě minuty jsme dostali 5 bodů, Sunny si v těsné obraně připsal opět ztrátu. Z pohledu soupeře byla tato čtvrtina asi nejpovedenější, řádila zejména dvojice Svoboda – Sýkora, pokračovala celoplošná agresivní obrana. V této části hry nás podržel jednoznačně náš nejlepší hráč v utkání, David Šteffel, a to nejen střelbou, ale i získanými doskoky na obou stranách. Rozdíl narostl až na 23 bodů, a za stavu 73 : 50 jsme zahajovali IV. čtvrtinu. Sršni malinko polevili v obraně, což nám vyhovovalo a pět minut před koncem utkání jsme se dostali na 20 bodový rozdíl 83 : 63 bodů. Ve finále nám ještě domácí tým trochu utekl, ale celkový výsledek v okleštěné sestavě 94 : 66 lze považovat za slušný.

Celý náš tým je třeba pochválit, neboť bojoval od začátku až do konce. Jednoznačně našim nejlepším hráčem byl David Šteffel, který v tomto utkání bránil, útočil, střílel a celkově i omládl :- )"

Střelci utkání :

Domácí – Svoboda 29, Šlechta 18, Sýkora 16, Mikolášek 12, Šurý 7, Pytelka 6, Mach 6

Hosté – Šteffel 13, Ježek 12, Slunéčko 12, Bohuslav 7, Grunt 7, Chlupsa 7, Žampach 6, Krupka