Áčko do top skupiny

Muži A si díky poslednímu domácímu utkání zajistili možnost o postup do skupiny nejlepších šesti týmů z východní i západní části soutěže. Shrnutí dosavadních výsledků pro Vás připravil hlavní trenér Tomáš Eisner.

Kdyby nám někdo 18. prosince 2022 po porážce na USK řekl, že skončíme po základní části na 3. místě asi bychom mu nevěřili... Šance byla minimální a ještě jsme ji neměli ve vlastních rukou. Po vánoční pauze jsme ale dokázali 4x v řadě vyhrát a s pomocí našeho severočeského rivala, který porazil našeho konkurenta Plzeň je 3. místo naše!!!

Především první vítězství v Jindřichově Hradci je velmi cenné a vrátilo nás reálně do hry o postup do top 3 v západní části 1.ligy. Výhra s Pelhřimovem a na Sokole Pražským rozhodla o tom, že se v pátek utkáme s Polabím o postupové místo.

Do utkání šla obě družstva s kompletními soupiskami a očekávala se velká bitva. Na nás byla od začátku vidět velká nervozita, která nás svazovala a z toho plynuly některé ztráty a nedané koše. Bojovnost se nám nedala upřít, ale chyběl nám potřebný klid. Pět minut před koncem poločasu vedl soupeř z Polabí již o 12 bodů a situace byla kritická... v tu chvíli nám, ale konečně padly dvě trojky a do šaten jsme šli pouze s tříbodovou ztrátou. Závěr poločasu jako by nás uklidnil a ve třetí čtvrtině bylo na palubovce jen jedno družstvo a to Slavoj Litoměřice. V obraně jsme toho podle plánu soupeři moc nedovolili a naše agresivita dělala Polabí velký problém na obou stranách hřiště. V útoku jsme pokračovali v duchu konce poločasu. Prostě střelecký koncert, při kterém jsme ještě dominovali pod oběma koši. Třetí čtvrtinu jsme vyhráli 29:11 a i když se soupeř v závěrečné části ještě snažil s výsledkem něco udělat, my jsme si již výhru nenechali vzít. Myslím, že druhý poločas byl z naší strany asi nejlepší v této sezóně a jsem upřímně rád za postup do skupiny o 1. až 6 místo. Jednak nám to přináší jistotu play off a zároveň poměříme se s nejlepšími celky z Moravské skupiny.

Nadšení jsme také byli z kulisy, jakou nám naši fanoušci vytvořili. Od začátku do konce nás hnali vpřed a já si přeju, aby si podobný elán a nadšení udrželi i do dalších fází naší soutěže.