114_20240415_095518.jpg

Áčko je ve finále 1.ligy!

Málokdo čekal, že naši muži A v semifinále playoff vyřadí aspiranta na postup do nejvyšší soutěže... tak se ale v uplynulém týdnu stalo a senzace je na světě! Do finále jdou svěřenci Tomáše Eisnera proti Turům ze Svitav. Přečtěte shrnutí uplynulé části playoff, které pro Vás připravil hlavní trenér mužů.

V sérii proti Hradci Králové jsme nebyli favority, ale rozhodně jsme do ní nevstupovali s poraženeckou náladou. Myslím, že jsme sami sebe překvapili tím, že jsme dokázali dvakrát zvítězit na hřišti soupeře, který se netajil ambicemi postoupit do KNBL. V prvním zápase jsme domácí překvapili naší aktivní hrou v útoku a solidní obrannou prací. Ve druhém zápase v Litoměřicích nám Hradečtí ukázali svou sílu a byli jsme si vědomi toho, že pokud je necháme hrát jejich hru a nebudeme bojovat o každý míč, může být třetí zápas v Hradci náš poslední v této sezóně.

Mezi druhým a třetím zápasem jsme měli pouze jeden trénink, který jsme využili k práci na změně obrany pick and rollu a analýze našich chyb na obranném doskoku. Věděli jsme, že nám v rozhodujícím zápase bude chybět jeden z našich klíčových hráčů, Johan Haiblík, ale věřili jsme, že ostatní hráči dokážou jeho absenci kompenzovat.

Před zaplněnou halou jsme od začátku dokázali domácí překvapit a během poločasu si vybudovat až dvanáctibodový náskok. Největší tlak od domácích přišel na začátku druhého poločasu, kdy dokázali vstřelit dvě trojky a srovnat skóre. I na tento tlak jsme dokázali najít odpověď a překvapení bylo na světě.

Celý tým zaslouží velkou pochvalu za předvedené výkony a týmovou práci. Nyní nás čeká finálová série, která začne tento pátek utkáním na domácí palubovce od 19,00. Zveme všechny fanoušky, aby nás dorazili podpořit.

Ahoj Slavoj