25_20220424_205117.jpg

Basketbalové mládí v akci!

Kluci i holky kategorie U10 byli součástí litoměřického minicupu.

Dnešní, nedělní odpoledne, "zdobené" klasickým anglickým počasím, jsme strávili nejlépe jak jsme mohli... v tělocvičně s partou skvělých dětí a rodičů, kteří hnali své ratolesti za krásnými basketbalovými výkony. 

Na litoměřický minicup kategorie U10 (děti ročníku 2012 a mladší) dorazili poměřit své síly Válečníci z Děčína a Titáni z Drážďan... a že bylo o co stát, protože to byl to boj jak se patří. Rozhodčí od první vteřiny nastavili mantinely podle parametrů moderního, agresivního basketbalu a tak se všechna utkání hrála na hraně zdravé agresivity a tahu na branku... tedy na koš, samozřejmě! Litoměřičtí kališníci, s obrovskou podporou tribuny, se bezhlavě vrhali za každým míčem... podobně jako jejich soupeři. Ačkoliv byla na našich svěřencích znát menší úroveň herních zkušeností, trenéři byli s výkony hráčů/hráček spokojeni, protože hlavní cíl turnaje byl naplněn... všechny děti si sportovní událost moc užily!

Ve velmi silné konkurenci Děčína a Drážďan sice Litoměřice obě utkání prohráli, přesto se umístili na krásném třetím místě!

Ahoj Slavoj