Sluneta USK Ústí n.L.Slavoj BK Litoměřice
51:60(11:7,23:17,38:35)
so 19. 2. 2022 18:00 @ hala UJEP, Ústí nad Labem, 2. liga - skupina A, 19. kolo

Béčko dobylo plubovku Ústí nad Labem

Hodně zajímavé derby bylo na programu v sobotu večer, na palubovce se totiž potkala řada hráčů, kteří se velice dobře znají. Jak za USK tak za rezervu Litoměřic totiž nastoupilo, díky střídavým startům juniorů do nižších soutěží, mimo jiné i několik mladíků, kteří patří do A týmu ústecké Slunety. Na straně Litoměřic to byl například Matěj Wiesner, ústecký celek pro změnu koučuje aktuálně zraněný hráč Slunety Jan Maděra, na hřišti pak nechyběl současný asistent trenéra áčka a bývalý hráč Litoměřic Alexandr Novák.

Oběma týmům dělala dlouho problém přesná muška. I proto se diváci dočkali poločasového skóre 23:17, které mnohdy bývá už po 1. čtvrtině. Sluneta držela těsné vedení i před poslední desetiminutovkou, v té ale nakonec zvítězila energie litoměřického mládí, které urvalo výhru 60:51.

Proti Litoměřicím bylo hlavní udržet naše tempo hry a nenechat se strhnout do někdy až zběsilé hry omlazených Litoměřic. První poločas byl z obou stran utrápený, ani jeden tým se nedokázal prosadit se svých pozic, tomu taky odpovídá skóre 23:17. V druhém poločase, a obzvlášť ve čtvrté čtvrtině, se už Litoměřičtí začali prosazovat a my jsme nebyli schopní je zastavit,“ hodnotil duel domácí trenér Jan Maděra.

„Celkově byla vidět naše nesehranost a neschopnost prosadit se z volných pozic. Tempo jsme nekontrolovali a chvílemi jsme se nechali zbláznit a stříleli jsme zběsile,“ litoval.

„Bylo to hodně specifické utkání, jelikož oba týmy se velice dobře znají. I přes náš nedostatek zkušeností jsme hlavně bojovností toto defenzivní střetnutí dokázali vybojovat v náš prospěch,“ řekl autor šesti litoměřických bodů Matěj Wiesner.

„Ačkoliv nám chyběl kapitán Dominik Kynzl, který odjel na studijní pobyt do zahraničí, nedali jsme se a díky skvělé obraně jsme dokázali otočit utkání, ve kterém jsme po většinu času prohrávali,“ pochvaloval si další z litoměřických hráčů David Bělohlávek.

Sluneta USK Ústí nad Labem – Slavoj Litoměřice B 51:60 (11:7, 23:17, 38:35)
Ústí: Pokorný 13, Banýr 10, Wagner 8, Bár 6, Musel 5, Novák 4, Dostrašil 3, Rytíř 2, Beneš a Oubrecht 0.
Litoměřice: Zajíc 13, Maščuch 12, Krupka 11, Klouda 8, Bělohlávek 7, Wiesner 6, Dvořák 3, Majerik, Hanzlík a Chlupsa 0.