Slavoj BK LitoměřiceTigers Č. Budějovice
79:72(22:20,39:40,61:53)
so 12. 3. 2022 14:00 @ Hala 6. ZŠ, Litoměřice, 2. liga - skupina A, 21. kolo

Béčko si v posledním dvoukole základní části poradilo doma s Jihočechy

Sobotní utkání proti leaderovi tabulky z Českých Budějovic bylo pro kališníky těžkou zkouškou před play-off.

V sobotu 12. března 2022 přivítali litoměřičtí basketbalisté Tigers České Budějovice. Domácí vstupují do zápasu s touhou po odvetě a během vyrovnané první desetiminutovky se ujímají vedení o dva body. Ve druhé části Jihočeši zabírají na přestávku si odnášejí nejtěsnější možný náskok oni. Druhý poločas opět patří Severočechům, kteří se na konci radují z výhry o sedm bodů a potvrzují si tak třetí příčku, z které už je nikdo nesesadí.

Slavoj BK Litoměřice B - Tigers České Budějovice   79:72 (22:20, 39:40, 61:53)

Slavoj BK Litoměřice B: Bělohlávek 17, Krupka 13, Maščuch 9, Zajíc 9, Chlupsa 7, Gabriel  6, Klouda 5, Wiesner 5, T. Dvořák 4, Hanzlík 4.

Tigers České BudějoviceKrajcigr 28, Fučík 23, Sýkora 9, Fical 7, Hejda 4, Cais 1.

V neděli vstupují Litoměřičtí do zápasu se soupeřem z Písku hodně aktivně. Od úvodních minut diktují tempo hry a drží se své taktiky, která se ukazuje býti zcela správnou. Hosté tahají po celý zápas za kratší konec a je jen otázkou, jak vysoký výprask si odvezou.  Severočeši vstupují do první desetiminutovky hodně aktivně a již během ní si budují slibný náskok 27:12. Domácí nepolevují ani ve druhé části a ztráta Sršňů narůstá na propastných 52:26. Během třetích deseti minut se obraz hry příliš nemění a na konci třetí čtvrtiny svítí na tabuli svítí stav 74:42. V posledním dějství domácí polevují a Jihočechům se díky tomu snaží snížit na konečných 90:66.

Slavoj BK Litoměřice B - Sokol Písek Sršni B   90:66 (27:12, 52:26, 74:42)

Slavoj BK Litoměřice B: Wiesner 20, Gabriel 19, Klouda 11, Krupka 11, Chlupsa 9, Kmoch 6, Hanzlík 5, T. Dvořák 5, Bělohlávek 4.

Sokol Písek Sršni B: Blažek 16, Kohout 16, Musil 8, Duda 6, Tóth 6, Běle 6, Jílek 5, Jirsa 2, Koc 1.

Slavoj B se  raduje z třetí příčky, z která bude vstupovat do vyřazovací fáze, kde narazí na Válečníky Děčín, jenž skončili po základní části na místě šestém.

Autor: Václav Beneš