Bronzoví U13 na Národním festivalu.

Pro starší minižáky vyvrcholila sezóna o tomto víkendu na turnaji v České Třebové a v Ústí nad Orlicí. Z turnaje jsme si nakonec odvezli 1 prohru a BRONZOVÉ MEDAILE.

Na Národní festival jsme se probojovali jako druhý tým v oblasti. Turnaj jsme brali jako odměnu za odvedenou práci v celé sezóně. Zároveň jsme se těšili, že si zahrajeme proti novým soupeřům a přivezeme si také spoustu nových zážitků.

Nejprve nás čekaly dvě utkání ve skupině, kde jsme nejprve narazili na tým SNAKES Ostrava. Do prvního utkání jsme vstoupili výborně a po první čtvrtině jsme měli 20 bodový náskok, který jsme po zbytek utkání udržovali.

Druhý zápas jsme odehráli s BA Nymburk. S tímto týmem jsme se potkali na loňském MČR v Děčíně. Utkání nebylo vůbec jednoznačné. První čtvrtinu jsme opět ovládli, ale v poločase dobře hrající Nymburk vedl 34:33. Utkání jsme takticky zvládli a porazili jsme také Nymburk a zajistili si tak 1. místo ve skupině.

Ve čtvrtfinále nás čekal tým TIGERS České Budějovice. Utkání se hrálo v úžasné atmosféře, kterou udělali rodiče z obou táborů. Zápas byl vyrovnaný až do konce. V závěru jsme byli šťastnějším týmem a nakonec jsme postoupili do semifinále.

POINTERS Frýdek Místek byl nakonec jediným týmem, který nás dokázal porazit. V semifinále nás svou rychlou a bojovnou hrou jasně přehrál a zaslouženě postoupil do finále. Ve finále POINTERS dokázali porazit Přelouč, takže jsme nakonec prohráli s vítězi celého turnaje.

V souboji o třetí místo jsme se opět potkali s týmem SNAKES Ostrava. Do utkání jsme chtěli vstoupit stejně jako to celého turnaje. Celý tým ukázal bojovného ducha a touho po vítězství. Zápas jsme zvládli podobně jako první vzájemné měření sil ve skupině. Odměnou klukům byla první velká medaile - BRONZOVÁ.

Velká poklona patří klukům za to, jak zvládli celou sezónu i celý festival a jaký předváděli basketbal. Třetí místo je hezkou tečkou za tři sezóny MINIBASKETBALU.

Pochvala patří opět také rodičům, kteří dorazili na turnaj a cestují s námi po všech turnajích. Děkujeme všem, kteří fandili i na dálku a posílali nám spoustu energie.

Poděkování patří také organizátorům, za skvěle uspořádaný turnaj ve dvou krásných městech, ve dvou hezkých halách. Skvělé bylo vyhlašování nejlepších hráčů vždy po zápase, díky tomu si kluci odvezli spoustu cen.

Na odkaze najdete výsledky a statistiky z jednotlivých zápasů - stránky festivalu .

V dalším odkazu najdete fotky z celého turnaje - FOTOGALERIE .