91_20231113_111316.jpg

Clash of Schools

Třetí ročník akce s názvem Clash of Schools jsme tentokrát uspořádali ve spolupráci s dívčím klubem BK Lvice Litoměřice...

Clash of Schools - jak samotný název napovídá - je kombinací sportovních soutěží a basketbalového turnaje, který pro spolupracující základní školy Litoměřic pořádáme od roku 2021. Každoročně se snažíme uskutečnit alespoň dvě taková setkání, kterých se účastní dvě až tři základní školy najednou.

V pondělí 13.11. jsme tak uspořádali další ročník, kterého se zúčastnili žáci druhých tříd ZŠ Masarykova a domácí školy U Stadionu. Bohužel se z personálních důvodů omluvila ZŠ Havlíčkova. I tak jsme se ale těšili bohaté návštěvy o celkových 58 dětí!

Po úvodním zahřátí a rozcvičení si děti soutěžní formou vyzkoušely základní basketbalové dovednosti. Všichni zjistili, že ta obroučka nakonec není tak velká jak vypadá, ale nikdo se nenechal odradit prvotním neúspěchem při střelbě. Holky i kluci neohroženě pokračovali ve střeleckých pokusech až nám vzešlo jedno vítězné družstvo... V těchto družstvech jsme se přesunuli k hlavní části turnaje, kterou byla samotná hra 4v4. Nadšení a zápal do basketbalu byl znát od první vteřiny. Těžko jsme dětem po krátkých desetiminutových intervalech vysvětlovali, že ten klakson značí konec utkání. Jejich vtažení do hry pro nás bylo tou nejlepší zpětnou vazbou, takže věříme, že si to všichni moc užili!

Veliké díky patří jako obvykle ZŠ U Stadionu, která nám poskytla prostory a pak také ZŠ Masarykova, která se s nadšením celé akce zúčastnila. Už teď se těšíme na další zážitky spojené s organizací další události.