Důležitá loupež v Poděbradech

Muži A ukončili sérii tří porážek a vezou cenné vítězství z palubovky Nymburského béčka... přečtěte si hodnocení utkání slovy hlavního trenéra Tomáše Eisnera.

V nedělním utkání jsme přijeli do Poděbrad, kde hraje své domácí utkání družstvo Polabí, pouze s osmi hráči. Johan Haiblík a Honza Karlovský hráli utkání KNBL a Honza Gabriel se v sobotu zranil při utkání 2.ligy. Po třech porážkách v řadě jsme do zápasu nastoupili s jasným cílem tuto sérii přerušit.

Domácí do utkání vlétli jak uragán… zasypali nás množstvím trojek (7 v 1. čtvrtině) a velký problém nám dělal jejich přechod na útočnou polovinu. To se nám podařilo zatavit až zónovou obranou a ta nás dá se říci vrátila do zápasu. Dlouho se nám nedařilo, aby se skóre přehouplo v náš prospěch. To se stalo až tři minuty před koncem, a i když domácí opět dokázali 14 sekund před koncem srovnat, tak Tadeáš Slowiak košem sekundu před koncem zařídil, že jsme vyhráli rozdílem pouhých dvou bodů (91:89). Velký kredit celému týmu, který se nevzdal a trpělivě stahoval náskok domácích. V osmi hráčích jsme se opravdu semkli a bojovali jsme jako tým a jako tým jsme vyhráli. Doufejme, že nás toto vítězství znovu naladí na vítěznou vlnu.