Jsme na sebe až moc hodný...

Extraliga U19 se nyní rozděluje do dvou skupin - nadstavba A a B. Níže si přečtěte zhodnocení uplynulé základní části.

Základní část extraligy juniorů je za námi a my bychom si teď měli zhodnotit dosavadní působení v nejvyšší dorostenecké soutěži, které nedopadlo podle našich představ…

K prvnímu utkání jsme zavítali do Plzně, kam jsme vyrazili s jediným cílem – přivézt z jejich palubovky vítězství. Po dvaceti minutách hrací doby jsme však na soupeře ztráceli 16 bodů a ani druhý poločas příliš nenasvědčoval tomu, že bychom si měli z tohoto utkání do Litoměřic odvézt dva důležité body… po třech čtvrtinách jsme již ztráceli více jak dvacet bodů. Nejen že jsme nakonec v zápase neuspěli, museli jsme k tomu polknout velmi hořkou pilulku v podobě vysoké porážky.

Hned další den nás čekal nováček ligy Tygři Praha. Tým vedený velezkušeným reprezentačním trenérem Petrem Tremlem, kterému se již v minulosti podařilo vybojovat extraligu s kadety U17. Ačkoliv nám dobrý vstup do utkání přinesl těsné vedení po první desetiminutovce, naším nedůrazem v obraně a narůstajícím počtem ztrát se skóre postupně přelévalo ve prospěch soupeře, který nakonec zaslouženě zvítězil.

Vzhledem k úrovni extraligy jsme věděli, že nás nečeká žádný jednoduchý soupeř, zároveň jsme ale věřili, že až na výjimky dokážeme obstát s kýmkoliv. Měli jsme však za sebou dvě utkání s potenciálně vyrovnanými soupeři a ani v jednom z těchto zápasů jsme nepředvedli dobrý výkon. Naše očekávání se tedy s realitou příliš nesetkávalo a my jsme prohrávali jedno utkání za druhým… bohužel stále vysokými rozdíly. Je těžké si v takových chvílích udržet optimismus, takže se postupně začala projevovat nepříjemná frustrace. Tu jsme dokázali umlčet až v devátém utkání, ve kterém jsme na domácí palubovce Plzni vrátili nadílku z prvního utkání sezóny. Bohužel to však bylo jediné vítězství, které nám přineslo až 8.místo ve skupině A.

Po novém roce začnou utkání v nadstavbě B, do které vstupujeme s velmi špatnou bilancí výher a porážek (1:13). To je realita, kterou si všichni uvědomujeme. Je teď jen na nás, jak se této situaci postavíme a co uděláme proto, abychom si vydobyly patřičný respekt. Musíme intenzivněji zapracovat na obraně jeden na jednoho a důrazu v individuálních soubojích – jsme na sebe až moc hodní a opatrní. Občas mi přijde, že hrajeme, tak abychom náhodou někoho nenaštvali někoho se "nedotkli". Není možné, abychom ve většině zápasů inkasovali okolo 100 bodů. Věřím, že si jsou všichni členové našeho týmu vědomi odpovědnosti, kterou svým působením v extralize mají. Věřím, že cesta vede skrze systematickou a tvrdou práci bez výmluv, která do naší hry přinese nutnou dávku zdravé agresivity a zarputilosti!