81_20230911_112226.jpg

Junioři a muži A na domácí palubovce úspěšní

Hrací víkend pro naše juniory a muže A dopadlo bez ztráty jediného zápasu.

Příprava vrcholí a v uplynulém víkendu se naši muži A a U19 konečně fanouškům představili na domácí palubovce. Junioři sehráli dvě utkání proti německým soupeřům, "áčko" pak čekalo semifinále proti Radotínu, přes který prošli do finále...

Celá porce utkání byla zahájena v pátek večer, kdy se junioři utkali s drážďanskými Titány. Ve velmi fyzickém zápase naši mladíci předvedli dobrý kolektivní výkon, podtržený celoplošným tlakem na míč, kterým donutili soupeře k velkému množství ztrát a těžili tak z relativně jednoduchých bodů v rychlém protiútoku. Zaslouženě si tak připsali první vítězství na domácí palubovce.

Druhý den kluky čekalo utkání proti mužskému celku BC Dresden. Utkání, které bylo naprostým kontrastem pátečního zápasu... spousta nevynucených ztrát v přechodové fázi, špatná obrana hráče s míčem a především absolutní impotence na útočné polovině. Za celé 4 minuty hry junioři nedokázali skórovat jediný bod! Naštěstí ani soupeř nebyl příliš produktivní, takže se fanoušci velkého množství bodů těšit nemohli. Po poločase naši mladíci zlepšili obranu a konečně se začali prosazovat i na útočné polovině. Nepříliš pěkné utkání tak nakonec skončilo ve prospěch domácích juniorů.

Muže A v semifinálovém duelu čekal střet s nováčkem 1. ligy mužů - Wolves Radotín. Tým plný mladých hráčů předváděl sympatickou hru, na zkušený domácí celek to však nestačilo, takže naše "áčko" zaslouženě postoupilo do finálového klání "O Štít města Litoměřic". 

V nedělním zápase proti sobě nastoupila dvě družstva na prvoligovém poli dobře známá. Plzeň však oproti minulé sezóně z personálního pohledu velice obměněná. Na pozici hlavního trenéra nově nastoupil Jaroslav Lejsek a tým značně omladil. Ačkoliv naše "áčko" dokázalo v prvním poločase odskočit až na dvouciferný rozdíl, plzeňští hráči nic nevzdávali a pár minut před koncem utkání se tak dostali do těsného vedení. Díky proměněným střelám z dlouhého vzdálenosti se však Slavoj dostal zpět na koně a pár vteřin před koncem utkání zarazil poslední hřebík do rakve soupeře Honza Karlovský svou úspěšnou střelou ze střední vzdálenosti. Plzeň sice měla poslední střelu po nájezdu Davida, ten však svůj pokus neproměnil a naši muži tak udrželi Štít v Litoměřicích!

Fotodokumentaci z pátečního a sobotního utkání můžete sledovat na tomto odkazu.

https://flickr.com/photos/slav...