Junioři jsou po dvou kolech v nadstavbě 1:1

První dvě kola nadstavby B naši junioři hráli na domácí palubovce. Ačkoliv v prvním zápase neuspěli, hned druhý den proti GBA Sojky Pelhřimov předvedli skvělý výkon a získali zasloužené vítězství.

V sobotním utkání nás čekali papírově silnější Pardubice. Tým, který díky nepříznivému skóre v duelu s Tygry Brno "spadl" do nadstavby B, ve které se však stále hraje o předkolo playoff... dá se tedy očekávat, že nikdo z účastníků neztratí motivaci o co nejlepší umístění. To bylo zřejmé i v případě pardubických, kteří od 3 minuty utkání odskočili do mírného vedení, které si drželi po celou dobu první čtvrtiny. Ačkoliv jsme byli systémově i individuálně na soupeře připraveni, Pardubice prokazovaly svou sílu v podkošovém území a neustále tak navyšovaly svůj bodový náskok. K tomu střílely s velmi dobrou úspěšností zpoza trojkového oblouku, takže se bohužel překvapení nekonalo ani v druhém poločase. My jsme však stále hráli v rotaci 10-11 hráčů a věděli jsme, že to hlavní přijde v neděli.... vzhledem k tomu, že bylo již ve třetí čtvrtině prakticky rozhodnuto o vítězi, šetřili jsme síly na na další utkání.

V neděli do Litoměřic dorazilo družstvo sestaveno především ze zahraničních hráčů - GBA Sojky Pelhřimov. Možná shodou všech okolností - absence jednoho z klíčových hráčů soupeře, naše chytře odehrané sobotní utkání a především brutální touha po vítězství všech našich kluků - znamenala nástup 8:0 po 2 minutách hrací doby a vynucený Time Out soupeře. Ačkoliv se Sojky relativně zkonsolidovaly, litoměřičtí junioři nepolevili a velmi disciplinovaným výkonem na obranné polovině a agresivním však stále týmovým výkonem na útočné neustále navyšovali své skóre... do šaten v poločase odcházeli s bodovým "polštářem" šestnácti bodů. Všichni však víme, že takový náskok není zdaleka rozhodující. Byli si toho vědomi i naši hráči, kteří se v každé situaci chovali velmi odpovědně a vyspěle. Svou organizovanou hrou prakticky soupeři nedali "čuchnout". Na konci třetí čtvrtiny byl rozdíl ve skóre téměř třicet bodů! Poslední čtvrtina už se nesla v duchu exhibice. Stále vysoká rotace, spousta získaných míčů, krásných smečí a skvělých bloků. Není hráč, který v tomto zápase nebyl přínosem... každý se bodově zapsala - hned pět hráčů dvojciferným počtem bodů. Každý byl přínosem na obrané polovině a všech pět hráčů na hřišti fungovalo jako jeden... do toho podpořeno lavičkou a skvělými fanoušky!

Smekám klobouk před výkonem svých svěřenců a přeji si, aby si takový herní projev udrželi i v následujících zápasech!