Junioři míří do bojů v nadstavbě B

Poslední hrací víkend základní části mají za sebou naši extraligový junioři... navzdory slušnému vstupu do sezóny se jim podařilo vybojovat pouze jedno vítězství.

Na třetí prosincový víkend byla naplánována utkání juniorů a naši mladíci tak měli možnost zabojovat o vítězství na domácí palubovce... v sobotu do Litoměřic doslova přilétli písecké sršně. Tým, který se prezentuje velmi agresivním celoplošným pressingem s přechodem do zónové obrany. Ačkoliv se naši hráči snažili udržet se soupeřem krok, v poločasové přestávce odcházeli do šaten se ztrátou 16 bodů. Do té doby se nám však relativně dařilo odolávat náporu sršní... zlom přišel ve třetí čtvrtině, kdy jsme kupili jednu ztrátu za druhou a Písku jsme tak darovali několik jednoduchých bodů... k tomu se přidal velezkušený guard Pepa Svoboda, který trefil hned 4 ze 6 vystřelených trojek a naši junioři tak inkasovali téměř 30 bodů za jednu čtvrtinu, což navzdory vyrovnané čtvrté čtvrtině znamenalo jasné vítězství Jihočechů.

Na třetí adventní neděli dorazily lokomotivy z Plzně. Do zápasu jsme šli plně koncentrovaní s vidinou velmi fyzického a tvrdého basketbalu. V úvodu jsme možná Plzeň lehce zaskočili, když jsme při přebírání clon na hráče s míčem záměrně tlačili soupeře k těžkým střelám a následně startovali do protiútoku. Bohužel netrvalo dlouho, kdy se na to soupeř adaptoval a skóre v průběhu první čtvrtiny srovnal. V poločasové přestávce jsme už bohužel prohrávali rozdílem dvanácti bodů... navzdory dobrému vstupu do třetí čtvrtiny (úsek jsme vyhráli 14:10) přišla naše temná chvilka po pěti minutách hry. Do zóny plzeňských jsme byli naprosto bezzubí a k tomu jsme velmi nepřesnými přihrávkami startovali jeden protiútok za druhým - v tomto úseku Plzeň dominovala 17:0! V poslední čtvrtině se bohužel žádné překvapení nekonalo a Lokomotiva si odvezla zasloužené vítězství.

Nyní nás čekají souboje v nadstavbové skupině B. Nezbývá nám nic jiného, než zmobilizovat naše síly a bez ohledu na mírnější nebo vážnější zranění některých hráčů, což je bohužel zcela přirozenou součástí jakéhokoliv sportu, vyždímat z nadcházející části maximum!