Kadeti otočili dvacetibodové manko!

Infarktový zápas odehráli naši kadeti na domácí palubovce... přečtěte si celý komentář utkání od hlavního trenéra U17 Štěpána Hanzlíka.

V neděli naši hráči U17 nastoupili proti týmu Sparty, který dosud prohrál jenom jednou, a to s týmem Chomutova. Do zápasu chlapci vstoupili velmi bojácným projevem, bez agresivity jak na útočné, tak na obranné polovině. Tento přístup je stál kontakt se soupeřem a v poločase tak prohrávali o 14 bodů.

Poločasová přestávka nijak nepomohla a bodová propast se stále zvyšovala až na dvacet bodů. Až do té doby, co byl v polovině třetí čtvrtiny na zem tvrdě sražen Tonda Vojík a následně také Lukáš Kubínek... Poté co bylo provinění soupeře ponecháno bez trestu, šel jsem orodovat za své hráče ve snaze předejít jakémukoliv zraněni. Rozhodčí však byli jiného názoru a já jsem byl následně za svůj komentář po dvou technických chybách vyloučen.

Paradoxně tento moment klukům velmi pomohl a probrali se z klinické smrti, když prohrávali již o 20 bodů. Naši hráči se vrátili ke své tvrdé a čisté obraně a následným rychlým protiútokům. Do konce třetí čtvrtiny stáhli rozdíl na 14 bodů. Ve čtvrté čtvrtině pokračovali v nastavené agresivitě a krok po kroku stahovali náskok soupeře. Dvě minuty do konce byli již na rozdílu 5 bodů a soupeř začal být čím dál víc nervózní. Minutu do konce dal Lukáš Kubínek koš s faulem a domácím se povedlo srovnat skóre na 56:56. O několik vteřin později zvyšoval Filip Koval na 58:56 a klukům stačilo dobře ubránit útok Sparty. To se povedlo a naši kluci vyhazovali z postranní čáry na obranné polovině, kde bohužel po špatném uvolnění Kovala domácí tým ztratil a inkasoval vyrovnávací koš.

Ačkoliv jsme ještě stále měli čas na jeden útok vlastní chybou jsme o míč přišli. Následně si ale Lukáš Chlupsa na půlce počíhal na soupeře, získal míč zpět a vteřinu před koncem utkání skóroval jednoduchým dvojtaktem na konečný stav 60:58.

V druhé půli jsme předvedli výkon, kterým se chceme prezentovat v každém utkání. Chlapci byli ochotni si vypomáhat v obraně a postavit se soupeři v cestě do koše. To pomohlo naší útočné hře. Všem klům patří mé díky za bojovnost a za to, jak dokázali ze sebe udělat ten správný tým. Dále chci poděkovat Ondrovi Chlupsovi za vedení kluků ve zbytku utkání.