Katastrofický úvod, šťastný závěr

Navzdory velmi špatnému začátku se v posledním utkání muži A oklepali a dokázali zavelet v důležitému obratu! Přečtěte si komentář hlavního trenéra mužů Tomáše Eisnera.

První venkovní utkání ve finálové skupině jsme sehráli se Svitavskými Tury. Náš vstup do utkání byl na rozdíl od předešlých utkání opravdu katastrofální... ve třetí minutě jsme prohrávali 0:12 a moc z toho, co jsme chtěli hrát, jsme nepředvedli. Po Time-outu, jsme ale během pár minut srovnali hru i skóre a začala přetahovaná o každý bod.

V zápase spíše převládala hra obran, což naznačuje i poločasové skóre 27:27. Někdy jsme opravdu měli i štěstí, když jsme svitavské střelce nechávali volné! Náštěstí se v tomto utkání nemohli trefit. V druhém poločase už byla vidět naše hra. Stejně jako proti Hradci jsme dokázali hrát rychle dopředu a dát pár jednoduchých košů, završených “Johnyho“ trojkou o desku...

V koncovce jsme ale našimi hloupými chybami prohospodařili sedmibodové vedení a skoro jsme darovali domácím vítězství. Naštěstí poslední akci na sebe vzal Tadeáš Slowiak a my konečně porazili Svitavy. Určitě to nebyl náš top výkon a asi nevyhrál lepší tým, ale ten šťastnější. Za bojovnost a nasazení, ale kluky musím pochválit a zároveň pozvat naše fanoušky na páteční utkání proti „B“ týmu Opavy, kde budeme chtít urvat třetí výhru ve finálové skupině.