29_20220510_092511.jpeg

Litoměřický basket zastoupený v semifinále KNBL

Semifinálová utkání KNBL mezi Nymburkem a Slunetou přinesla nejen spoustu parádních basketbalových momentů, ale také souboj dvou osobnostní spjatých s Litoměřickým basketbalem. Na jedné straně Jan Šotnar (Sluneta) v roli trenéra a na straně druhé Jakub Tůma (Nymburk) v roli dirigenta favorizovaného mistra.

Exlitoměřickému Honzovi Šotnarovi se se svým týmem povedl historický výsledek, když se probojoval do semifinálové části play-off KNBL. Zde se výběr trenéra Šotnara střetl s favorizovaným několikanásobným mistrem soutěže Nymburkem, který má ve svých řadách také jednoho skvělého hráče z Litoměřic... zmiňovaným hráčem je samozřejmě Jakub Tůma, který se mimo jiné každoročně účastí basketbalového kempu v Litoměřicích.

Kuba i Honza tento souboj o postup do finále zhodnotili takto:

"Semifinále proti Ústí pro mě bylo ozvláštněné tím, že jsem hrál proti mému bývalému trenérovi z Litoměřic Honzovi Šotnarovi. Moc rád jsem ho viděl a musím mu pogratulovat k úspěšné sezóně, pokud se nepletu tak historicky nejlepší výsledek, kterého Sluneta dosáhla. Určitě na tom má zásluhy právě on. Doufám, že se mu bude dařit i v dalších letech strávených v KNBL.
Pro nás to nebyl vůbec lehký soupeř pro semifinále... nemohli jsme vypustit ani vteřinu ze všech 4 zápasů a myslím, že nás dobře připravil na finále, za což mu děkuji. Jemu i celému družstvu přeju do bojů o 3. místo hodně štěstí." Jakub Tůma

"Náš tým bral semifinálovou sérii jako odměnu za úspěšné čtvrtfinále proti Kolínu. Ačkoliv se nám s Nymburkem nepodařilo zvítězit odcházím ze série se vztyčenou hlavou. Dosáhli jsme historického úspěchu pro basket v Ústí a pokusíme se ho ještě vylepšit v boji o medaile.
Osobně jsem byl rád, že jsem se potkal zase s Kubou. Odehrál proti nám skvělá utkání a věřím, že v těchto výkonech bude pokračovat." Jan Šotnar