Mladší mini bez porážky

V uplynulém víkendu kluci U12 odehráli poslední dvě utkání ve skupině A. Navzdory rozpačitým výkonům v některých zápasech chlapci vždy dokázali v pravý moment zabrat a po šesti kolech tak skončili v základní skupině s bilancí 6:0.

Od konce záři mladší minižáci odehráli šest zápasů. Dvě utkání doma a čtyři utkání na venkovní palubovce. Našimi soupeři byli Levharti z Chomutova a BA Roudnice nad Labem. Ačkoliv se nám ve všech šesti utkáních podařilo zvítězit, především výkon v posledním zápase skupiny A nebyl ani zdaleka přesvědčivý…

Od prvního rozskoku proti našemu prvnímu soupeři, domácímu družstvu BA Roudnice nad Labem, jsme diktovali tempo utkání. Snažili jsme se vyvíjet tlak po celém hřišti, čímž jsme soupeře nutili k velkému množství ztrát. V útoku jsme těžili z jednoduché hry 1v1 a ze slušného množství rychlých protiútoků. Úkoly kluci plnili na výbornou, hráli se zápalem a relativně s přehledem v tomto utkání zvítězili.

Do druhého zápasu jsme šli na papírově slabší Levharty Chomutov. Od začátku na klucích byla patrná únava, protože jsme byli kvůli široké marodce nuceni utkání odehrát pouze v 11 hráčích – tudíž bez střídání ve dvou ze čtyř čtvrtinách. Únava se promítala především v důrazu při zakončení, kdy jsme navzdory velkému množství dobře vytvořených střel nedokázali skórovat… zahazovali jsme tak jeden „šoupák“ za druhým. I přes to jsme si však v prvním poločase vytvořili náskok zhruba 15 bodů.

Propadák přišel ve třetí čtvrtině, kdy se náš soupeř dostal až na kontaktní rozdíl 4 bodů. V obraně se kluci nechali obcházet jako kuželky a v útoku levhartům odevzdávali jeden míč za druhým. Bohužel nám v tu chvíli nepomohla ani přílišná benevolence rozhodčích, kteří přehlíželi velkou spoustu nepříjemných zákroku (faulů) na obou stranách… atmosféra v tělocvičně tak houstla na vše polích. Hráči frustrovaní, rodiče rozčílení ze strachu o své ratolesti a trenéři vytočení za minimální používání píšťalky. Ačkoliv toho Chomutov v jeden moment dokázal zdravě agresivní hrou využít, kluci se do závěrečné čtvrtiny semkli a nenechali se připravit o čistý štít a celkové vítězství ve skupině A bez jediné porážky!

Věříme, že hlavní cíl - budování silného kolektivu, individuální rozvoj všech hráčů a radost z basketbalu - se nám daří naplňovat, a že postupem času budou kluci své dobré výkony promítat do většiny odehraných utkání.

Držte nám palce v dalších fázích soutěže a při boji o národní finále!