52_20230104_083153.jpeg

Mladší minižáci si užili skvělý turnaj v Plzni

Pod taktovkou trenérů Kouby a Bubeníka vyrazili chlapci U12 na vánoční turnaj do Plzně. Nejen že si nevedli vůbec špatně, svým trenérů i rodičům také ukázali, že tvoří skvělou partu, na kterou se mohou všichni spolehnout. Komentář k této události pro Vás připravil Dalibor Kouba.

O vánočních prázdninách náš tým U12 nezahálel a vyjeli jsme za veliké podpory rodičů na turnaj do Plzně. V naší kategorii bylo celkem 12 týmů (z toho 4 týmy děvčat) - rozděleno do 4 skupin po třech týmech.

V základní skupině jsme se střetli s německým týmem Oberpflaz, na který jsme bohužel po výpadku v poslední čtvrtce nestačili. Dále nás čekal domácí dívčí tým DBaK Plzeň. Velká poklona holkám, které jsou velmi šikovné a dost nás potrápily. Tento velmi těžký a pěkný zápas jsme však nakonec vyhráli.

Bohužel prohra s německým týmem nám přiřadila ve čtvrtfinále slovenský tým B.S.C. Bratislava, což byl budoucí vítěz celého turnaje. Než jsme se rozkoukali v tomto utkání, bylo rozhodnuto po první čtvrtině. Nic na tom nezměnil ani fakt, že jsme 2 čtvrtiny dokázali vyhrát. Tým ze Slovenska byl skvěle fyzicky vybaven, byl agresivní a opravdu hladový po vítězství.

V dalším kole jsme si zahráli opět proti Slovákům, tentokrát Lokomotiva Sereď. Utkání, které jsme podle rodičů museli bezpodmínečně vyhrát, nebylo vůbec jednoduché. Zápas jsme vyhráli hlavně tím, že jsme hráli jako tým. Soupeř měl "pouze" jednoho hráče a to na nás nestačilo.

O celkové 5. místo jsme hráli s týmem TJ Sokol Kbely, což byl paradoxně snadný zápas a po vítězství jsme obsadili konečné 5. místo z 8 chlapeckých týmů.

Na turnaj jsme vyrazili, abychom přes svátky nezaháleli a vyzkoušeli si nějaké těžké zápasy. Plzeňský vánoční turnaj splnil všechna očekávání. Neuvěřitelná týmová akce, kde se kluci zase poznali o kus víc, zažili spoustu legrace a ukázali nám, že je na ně spolehnutí.

Velké díky rodičům, kteří s námi do Plzně vyrazili a hlasitě nás povzbuzovali .

Obrovské poděkování také patří organizátorům turnaje, kteří odvedli skvělou práci a nalákali parádní týmy. Poklonu si zaslouží také celý tým rozhodčích, kteří měli v kategorii U12 skvěle nastavený metr a odvedli soustředěné a vyrovnané výkony, aby hra byla co nejvíce plynulá.

SLAVOJ - Team Oberpflaz 39 - 46

DBaK - SLAVOJ 36 - 47

B.S.C. Bratislava - SLAVOJ 52 - 26

SLAVOJ - Lokomotiva Sereď 52 - 42

SLAVOJ - TJ Sokol Kbely 54 - 14