67_20230502_085539.jpeg

Mladší žáci zakončili sezónu na čtvrtém místě

Z kostrbatých úvodních zápasů mladších žáků nakonec byly celkem pěkné týmové výkony. Přečtěte si ohlédnutí za uplynulou sezónou optikou hlavního trenéra U14 Honzy Dvořáčka.

Když jsme na začátku září s týmem U14 vstoupili do prvního ligového utkání, věděli jsme, že před sebou máme kus práce. Družstvo složené z místních, primárně mladších hráčů ročníku 2010, doplněné o pár kluků 2009 a tří hráčů z Teplic. Kluci toho moc společně nenatrénovali a to se také v prvním zápase projevilo. Míč z ruky putoval velmi málo, chyběla nám trpělivost na útočné polovině, nedokázali jsme si v týmovém pojetí hry vyhovět a v postupném útoku byla téměř nulová organizace. To vše mělo za následek tu nejtěsnější možnou porážku o pouhý jeden bod s prvním soupeřem z Kbel. Jedno jsme však věděli jistě… ten tým měl v sobě potenciál, bojovnost a chuť jít do všeho naplno.

Postupem času zápasovými i tréninkovými zkušenostmi kluci do své hry dokázali promítat základní pravidla – na obranné i útočné polovině, na kterých si s trenéry zakládali. Do vánoc naši žáci sehráli několik dobrých zápasů, které jim v půlce sezóny přinesly 5.místo ve skupině B.

Druhá polovina sezóny odstartovala hned začátkem ledna tohoto roku a naši hráči do ní vstoupili tou správnou nohou, když dokázali na venkovní palubovce zvítězit nad Brandýsem B. Výkony v této fázi již byly o poznání lepší a celkový dojem z učesanější hry jistě bavil jak naše fanoušky/rodiče, tak samotné kluky. Všechna následující utkání byla mnohem vyrovnanější a až na porážku od Královských Sokolů kluci odehráli dobrá zápasy. Zvláštní pochvalu si zasloužili také tím, že na domácí palubovce dokázali porazit Brandýs A – tým, se kterým o tři měsíce dříve prohráli o více než 50 bodů! I tento výkon a naše vítězství 64 : 54 potvrdilo rostoucí výkonnost mužstva U14.

Kluky teď čeká něco málo přes měsíc, kdy budou mít možnost zapracovat nejen na svých individuálních dovednostech, ale také na týmové hře. Jednoznačným cílem je vytvořit schopné a soudržné družstvo U15, které v kvalifikaci postoupí do ligy a v sezóně bude mít šanci se poprat o co nejlepší umístění!