54_20230117_135539.jpeg

Muži A stále v boji o top 3...

Poslední dvě utkání, v minulém týdnu proti Jindřichově Hradci na jeho domácí palubovce a naše páteční domácí utkání s Pelhřimovem, která jsme obě vyhráli, jsou určitě povzbuzením pro další boje. Navíc díky výsledkům ostatních soupeřů jsme stále ve hře o 3. místo západní skupiny, které nám může zajistit postup do nadstavbové skupiny A.


Komentář posledních dvou zápasů pro Vás připravil Josef Mayer. 

GBA Jindřichův Hradec – Slavoj BK Litoměřice 65 : 76

( 17 : 19, 35 : 40, 55 : 58 )

Zejména v Jindřichově Hradci jsme konsolidovanou hrou zaskočili lehce oslabeného soupeře. Pokud jsme až do této chvíle viděli náš tým vždy lépe naladěn v prvním poločase utkání a ve druhém poločase mávnutím kouzelného proutku naladění zmizelo, měli jsme v utkání GBA JH celé utkání mírnou převahu. Ta vycházela ze solidní obrany, z rychlého přechodu přes polovinu, solidní střelby, ze získaných doskoků pod oběma koši a zejména, toť nebývalého úkazu, ze 17 proměněných bodů z trestných hodů, což bylo100%!!! To by se to hrálo, kdyby to takto mohlo být stále, bez strachu o výsledek, zejména potom v domácím prostředí. Dalo by se říci, kdo nastoupil, ten perlil. Nechci v tomto utkání nikoho opomíjet, ani nikoho vyzdvihovat, protože konečně zvítězil tým tak, jak bychom jej rádi viděli i v dalších utkáních. Všichni si zasloužili velkou pochvalu před nastartovaným Fordem a pozdní večerní občerstvení v "mekáči" u Tábora. 

Body: Haiblík 22, Maděra 19, Karlovský 18, Dvořáček 10, Chlupsa 3, Zajíc 2, Landa 2

Slavoj BK Litoměřice - Sojky Pelhřimov 89 : 61

( 27 : 18, 47 : 35, 67 : 45 )

Možnost ukázat se doma v plné formě se nám naskytla hned v dalším pátečním utkání s Pelhřimovem, před solidně zaplněnými tribunami, které očekávaly pokračující koncert kompletního týmu. Koncert z minulého týdne se sice tak úplně nekonal, nicméně naše vítězství proti Sojkám se očekávalo. Soustředěnost hráčů na utkání nedosahovala stupně z minulého týdne, postupnou vyrovnanou hrou jsme však nakonec zvítězili o 26 bodů. Obě naše vítězství, nedělní porážka Plzně v Chomutově a malinko lepší vylosování soupeřů v posledních dvou kolech, kdy v pátek hrajeme na Sokole v Praze a poslední utkání s Polabím na domácí půdě nás přiblížilo k postupovému místu do play-off první skupiny týmů z obou konferencí po sehrání základních skupin.

Body: Karlovský 15, Haiblík 12, Gabriel 10, Dvořáček 9, Landa 9, Grunt 7, Maděra 6, Chlupsa 6, Krupka 6, Zajíc 4, Šotnar 3, Wiesner 2

(autor fotografie: Matúš Lacko)