82_20230926_204336.jpg

Nabitý domácí víkend za námi

O uplynulém víkendu se na domácí palubovce opět představilo Áčko, sezónu odstartovali U13, U15 a U19. Přečtěte si shrnutí trenérů zapojených kategorií.

Muži "A"

SLAVOJ - BK Wolves Radotín 95:53 (24:13, 46:29, 71:36)

Od  začátku jsme plnili roli velkého favorita a nebylo pochyb o našem vítězství. I když by si divák asi přál dramatičtější utkání, pro nás bylo důležité z hlediska sehrání a získání sebevědomí hlavně u hráčů, kteří jsou noví - Slowiak, Rozsypal, a nebo neměli v minulém utkání takové vytížení  - Gabriel, Žalud.

trenér Tomáš Eisner

U13

SLAVOJ - BA Lynx Liberec 107:14 (53:9) a 87:13 (41:3)

Byly to naše první zápasy na vysokých koších. Pro kluky trochu změna, ale nebáli se a ukázali co v nich je.

První utkání proti Liberci začalo hladce, až na zbytečně mnoho faulů z naší strany. Po poločase jsme vyřešili problémy s fauly a dohrávali jsme zápas s přehledným bodovým náskokem.

Druhý zápas si kluci vyzkoušeli mezi sebou různé akce a souhry. Ve 3. čtvrtině kluci trochu vypustili, a nechali soupeře nastřílet pár bodů. Ve 4. čtvrtině se vše změnilo a výhru jsme si pojistili. Obrovská pochvala pro všechny kluky, někteří si i nastříleli první body a první trojky v kariéře. Doufáme, že tímto způsobem budeme hrát i v nadcházejících zápasech letošní sezóny.

asistent trenéra Mára Pettinger

U15

SLAVOJ - BA Nymburk 42:95 (8:23, 20:47, 31:69)

Sobotní utkání bylo velice fyzické. Od začátku zápasu nám soupeř dělal problémy svým zónovým presingem, přes který jsme se těžko dostávali. V útoku jsme si nedokázali vytvořit jednoduché pozice a proto jsme celý 1. poločas ztráceli. Nejlepší basketbal jsme odehráli s nástupem do 2. poločasu, kdy jsme 6 minut předváděli velice kvalitní basketbal. S přibývajícím časem soupeř přebral otěže zápasu a dokráčel si pro vítězství.

SLAVOJ - Královští Sokoli 92:42 (23:5, 56:10, 75:25)

Nedělní utkání od nás mělo jiné parametry. Nutno podotknout, že soupeř přijel bez svého stěžejního hráče. Od 1. minuty jsme ale začali plnit naše pravidla, skvěle jsme tlačili na míč a vybíhali jsme rychlý protiútok. Již v průběhu 2. čtvrtiny jsme vedli o 35 bodů a zápas se tak vyvíjel jasným směrem. 2. poločas jsme se ze hřiště jakoby vypařili a soupeř s námi odehrál vyrovnaných 20 minut. Škoda promarněných 20 minut, kdy jsme nenavázali na energii z 1. poločasu, nicméně klukům gratulujeme k výhře a očekáváme další motivaci do naší společné práce.

trenér Tomáš Bukovec


U19

USK Praha - SLAVOJ 73:54 (15:13, 29:25, 54:42)

V sobotním duelu jsme vyrazili na palubovku USK Praha. Ačkoliv jsme od začátku utkání byli v bodovém závěsu za soupeřem, slušnou obranou a především aktivitou na doskoku jsme se drželi na kontaktním jednociferném rozdílu. V průběhu čtvrté čtvrtiny jsme se dostali na rozdíl pouhých 8 bodů a ze soupeře byla cítit zjevná nervozita. V závěru nám však došly síly a díky několika proměněným trojkám a našim nepřesnostem v útočné fázi nám hráči USK odskočili a pohlídali si tak zasloužené vítězství.


Sokol Pražský - SLAVOJ 87:55 (23:9, 43:26, 60:45)

V neděli nás čekal tým Sokola Pražského, který podle složení jistě pomýšlí na nejvyšší umístěni. Věděli jsme, že nás čeká velmi těžké a fyzicky náročné utkání, ve kterém musíme odolat tlaku soupeře, zabránit košům z vnitřního území a pohlídat si dva jejich hlavní střelce. Jako bychom ale na herní plán od úvodního rozskoku zapomněli. Hráči Sokola diktovali tempo, prosazovali se z vnitřního území a následně na perimetru hledali dva zmiňované střelce. Ačkoliv nám v průběhu třetí čtvrtiny svitla naděje na obrat, když jsme se dostali na rozdíl 12 bodů, v poslední čtvrtině jsme opět ztratili koncentraci a především kvůli bídné úspěšnosti střelby se překvapení nekonalo.

trenér Honza Dvořáček