Národní finále děvčat U13

Skvělá zkušenost a spousta zážitků z národního finále děvčat kategorie U13...

V termínu 13.5. až 15.5.2022 se děvčata U13 zúčastnila národního finále. Kromě spousty zážitků a velkých zkušeností holky do Litoměřic přivezly skvělé umístění... Přečtěte si komentář trenéra Rudy Šotnara.

"Minulý týden jsme se konečně dočkali a odehráli tolik očekáváný turnaj nejlepších týmů v naší kategorii. Turnaje se zúčastnilo 12 klubů z celé republiky. Náš tým byl nalosován do skupiny B, kde na nás čekali soupeři Studánka Pardubice a ŠBK Sadská.

V prvním utkání se děvčata utkala se silnou Sadskou, která sestavila výběr děvčat ze Středních Čech a prohráli jsme 35:59. Abychom se dostali dál ze skupiny a nehráli ve skupině o 9. až 12. místo, museli jsme porazit Studánku Pardubice. To se nám po dobrém výkonu povedlo a připsali jsme si vítězství 59:35.

Do čtvrtfinále nám byl přisouzen největší favorit turnaje děvčata z USK Praha. I přesto, že náš tým předvedl velice bojovný výkon na hranici svých možností, na vítězství to nestačilo. Výšková převaha soupeře byla znát pod oběma koši a tak jsme prohráli 34:69. Daný výsledek nás poslal do bojů o 5. až 8. místo.

Tam nás čekal další velice silný tým Slovanka Praha. Po nevydařeném prvním poločase jsme sice zapnuli a vyhráli druhý poločas, ale to nám bohužel nestačilo. V tomto utkání jsme prohráli 37:51 a věděli jsme, že v posledním utkání na turnaji budeme bojovat o 7. místo s týmem DBaK Plzeň.

S Plzní se jednalo o velice vyrovnané utkání, ve kterém jsme si neustále udržovali mírné vedení. V poslední čtvrtině však soupeř srovnal krok a šlo se do vyrovnané koncovky. V ní naše hráčky ukázaly pevnější nervy a zaslouženě vyhrály. Vítězství 45:42 pro nás znamenalo 7. místo na NF dívek U13.

Po celý turnaj byla děvčata hnána dopředu fanoušky z řad rodičů a příbuzných. Tímto bychom jim chtěli poděkovat za nádhernou atmosféru, kterou dokázali při našich zápasech vytvořit.

Po každém utkání se vyhlašovaly nejlepší hráčky utkání. Za nás toto ocenění získaly:

Proti Sadské - Anička Dlouhá

Proti Studánce Pardubice - Nikola Kekrtová

Proti USK Praha - Dominika Suchá

Proti Slovance Praha - Nika Svobodová, ta je o rok mladší než ostatní děvčata a může v této kategorii hrát i příští rok.

Proti DBaK Plzeň - Eva Woźnická

Při slavnostním zakončení, kdy ceny předával bývalý reprezentant a hráč NBA Jiří Welsh byla nejlepší hráčkou týmu vyhlášena Adéla Pechatá a do All stars pětky B byla organizátory vybrána Nikol Kekrtová."

Celkové pořadí NF U13:

1. USK Praha 2. Lvice Hradec Králové 3.ŠBK Sadská 4. SBŠ Ostrava 5. Slovanka Praha 6. BK Strakonice 7. Slavoj BK Litoměřice 8. DBaK Plzeň 9.Tygři Praha 10. OSK Olomouc 11. Žabiny Brno 12 Studánka Pardubice

Tým Slavoje BK Litoměřice byl složen z vlastních odchovankyň a výtečně reprezentoval nejen město Litoměřice, ale i celou Severočeskou oblast ze které postoupil na národní finále bez jediné porážky. Tým tvořily tyto hráčky: Anna Dlouhá, Anna Zemanová, Eliška Sovová, Niki Svobodová, Nikola Kekrtová, Aděla Pechatá, Dominika Suchá, Sylva Bartošková, Lucie Dvořáková, Kristýna Kirschnerová, Eva Woźnická, Tereza Šantorová, Klára Smolková, Anežka Litlle, Marie Stojanovová

Trenéř: Ruda Šotnar, Tomáš Hrubý, Ondřej Matýs