Ostrava odjela s vysokou nadílkou… Kroupa chytil šanci za pačesy…

Páteční utkání mužů A přineslo vše, co by si náš klub a pravděpodobně i samotný fanoušek mohli přát. Téměř narvaná šestka, skvělý basketbal a exhibice našich mladých nadějí…

Již před startem nadstavbové části jsme věděli, že žádné utkání nebude v této fázi sezóny jednoduché. Hrajeme přeci o umístění mezi šesti nejlepšími prvoligovými celky Čech a Moravy. O tom jsme se také měli šanci přesvědčit hned po první porážce z minulého kola na palubovce Nového Jičína. Ačkoliv to pro nás byla hořká pilulka (zvlášť ke koncovce, kterou jsme díky šťastným střelám soupeře prohráli až v prodloužení) šli jsme do dalšího utkání proti soupeři z Ostravy s tím, že si z něj odneseme dva body.

Od úvodního rozskoku jsme určovali tempo utkání a minutu po minutě zatěžovali konto soupeře. Již po první čtvrtině na tabuli svítilo skóre 26:10. Do poločasu jsme hráli v široké rotaci a soupeře jsme doslova přejížděli na obou polovinách hřiště. V obraně jsme se oproti utkání v Jičíně zlepšili v řešení situací 1na1 a do útoku jsme vždy letěli v pěti hráčích a těžili jsme tak z rychlých protiútoků. (Na jedné fotografii je dokonce David Šteffel, který dribluje s míčem do rychlého protiútoku - a to zrovna není litoměřické "Pendolino"...) Ani ve druhé čtvrtině jsme nezaváhali a skóre v poločase tak bylo 51:29. Do šaten nás v poločasové přestávce „vyhnal“ exhibiční zápas chlapců U11, kteří tak zpestřili celé páteční utkání… těžko říct, jestli tolik fanoušků dorazilo kvůli mužům, nebo právě kvůli našemu basketbalovému "potěru“.

Ani po přestávce jsme neponechali nic náhodě a s jistotou jsme navyšovali náš náskok. Na začátku čtvrté čtvrtina dostal svou šanci mladičký talent Petr Krupka, který se ničeho nezalekl a za pouhých 7 minut pobytu na palubovce zaznamenal skvělých 9 bodů!

Snejkům navzdory vysokému rozdílu ve skóre patří veliký respekt, protože do poslední minuty nic nevzdávali a hráli v plném nasazení. Naneštěstí pro ně, stroj zvaný Slavoj BK Litoměřice včera šlapal bez jediného zadrhnutí, a uhájil tak důležité a zasloužené vítězství na domácí palubovce!

Děkujeme všem našim příznivcům za skvělou podporu!