102_20240129_162828.jpg

Poslední utkání základní části a náš nejlepší výkon!

V pátek 26.1. naše "áčko" odehrálo 18. kolo základní části první ligy mužů... svým skvělým výkonem si v tabulce zajistili 2.místo a postup mezi šest nejlepších celků z východní i západní skupiny. Přečtěte si komentář spokojeného kouče Tomáše Eisnera!

V posledním utkání základní části jsme na domácí palubovce přivítali vedoucí celek tabulky GBA Jindřichův Hradec. Souhra výsledků v minulém kole zařídila, že jsme měli jistý postup do finálové skupiny šesti nejlepších celků 1. ligy. Do zápasu jsme tím pádem mohli nastupovat bez zbytečných nervů a strachu o výsledek. Vstup do utkání byl v naší režii a brzo jsme vedli 11:0. Soupeř, který přijel se dvěma novými posilami (Novotný, Kheil), ale brzo srovnal hru a celé utkání se neslo v naprosto vyrovnaném duchu, kdy se oba týmy střídali ve vedení. Zaplněná hale sledovala asi nejlepší utkání, které se letos v naší hale hrálo, a to i za přispění kvality soupeře a výborných rozhodčích. Nám se ke konci utkání podařilo v krátkém časovém úseku proměnit tři trojky a na to už soupeř nenašel odpověď. Pro nás to byla krásná tečka za základní částí a budeme věřit, že zaplněná hala bude i na tři domácí utkání, která nás čekají, než začne play off.

Do finálové skupiny, kde se utkáme se třemi nejlepšími týmy z moravské skupiny (Hradec Králové, Svitavy, BK Opava „B“) budeme vstupovat s tím, že s těmito soupeři nemáme co ztratit, ale určitě budeme chtít pokračovat ve výkonech z posledních dvou utkání, která ukázala, že v 1. lize můžeme porazit každého soupeře. Našim cílem pro následujících šest utkání bude dát šanci všem hráčům a co nejlépe se připravit na play off. Určitě budeme chtít zabojovat o 4. místo, což by znamenalo, že bychom v play off měli výhodu domácího prostředí.