63_20230403_082343.jpg

Postupujeme do semifinále 1. ligy mužů!

Za skvělé atmosféry naše áčko na domácí palubovce urvalo 3. vítězství a zajistilo si tak postup do dalšího kola play off!

Moc lidí nám před play off nevěřilo, vlastně i my jsme do toho šli spíš s tím, že si chceme zahrát pěkný basketbal - jak s oblibou říká předseda klubu Pepa Mayer. Hned v prvním utkání ale z toho bylo celkem nečekané vítězství na palubovce soupeře, doma pak druhé. I přes klopýtnutí v Jindřichově Hradci jsme měli další postupový mečbol doma, a to bych označil za jeden z hlavních faktorů našeho postupu. Do utkání jsme totiž za skvělé podpory fanoušků vlétli s jediným cílem, a to sérii doma ukončit.

V poločase jsme vedli o 13 bodů díky dobré práci na obou polovinách hřiště. Oproti poslednímu zápasu jsme zlepšili obranu jeden na jednoho a dokázali jsme dobře reagovat na soupeřovo zdvojování našich podkošových hráčů. Navzdory mírnému škobrtnutí ve třetí čtvrtině jsme si stále díky dobrému pohybu míče na útočné polovině a celkem slušné úspěšnosti z dlouhé vzdálenosti udržovali dvouciferné vedení. V závěru jsme sice soupeři dovolili rozdíl ve skóre snížit, i tak jsme ale utkání dovedli do zdárného konce. Teď už čekáme na výsledky ostatních duelů, které nám přidělí dalšího soupeře. 

Ještě jednou chci moc poděkovat všem příchozím fanouškům, kteří nás celý zápas hnali vpřed! 

Ahoj Slavoj