78_20230825_085418.jpg

Rozhovor: Chci týmu pomoct a odvést svoji práci...

Sezóna se nezadržitelně blíží a vedle mládežnických kategorií se připravují i naši muži A. Přinášíme Vám předsezónní pocity Honzy Karlovského.

Honzo, týmovou letní přípravu jste v Ústí nad Labem odstartovali již začátkem srpna, našel sis během léta prostor na odpočinek od basketu? Jak obvykle trávíš červen/červenec?

Ano, čas na odpočinek jsem si našel. Klasicky mám volnější červen a červenec je už o práci před začátkem přípravy. Letos jsem byl na týden u svých rodičů na chatě, s přítelkyni na dovolené na Djerbě a samozřejmě jsem trávil i čas z kamarády. Červenec už jsem trávil spíše doma a trénoval jsem.

Co tě v průběhů letní přípravy baví nejvíc/nejmíň?

Nebaví mě běhání, ale naštěstí jsme běhali v hale, což není zas tak strašný jako běhat venku na ovále... na tom sluníčku. (směje se) Bavilo mě, že jsme zase byli spolu s klukama a byla u těch tréninků aspoň nějaká sranda.

V litoměřickém dresu jsi všem dobře známý... jak se těšíš na další sezónu 1.ligy?

Na sezónu 1.ligy se těším dost po minulém roce, když jsme skončili na 3. místě. Máme na sobě určitě nějaký tlak s tím, že chceme výsledek zlepšit nebo aspoň vyrovnat.

Většina týmu zůstává na následující sezónu stejná, přidá se k vám pár dalších mladých hráčů... co říkáš na složení týmu?

Jo, tým vypadá kvalitně, opustil nás rozehrávač Honza Dvořáček, Robert Landa a náš dvorní střelec Honza Maděra, takže to je určitě velká ztráta jinak ale zůstáváme pohromadě. Přišli nějací noví hráči, doplní nás 19ky takže tým bude dost kvalitní.

Máš nějaké osobní cíle, kterých bys chtěl ať v KNBL či 1.LM dosáhnout?

Chtěl bych v KNBL dostávat větší minutáž a mít co nejdůležitější roli v týmu. Chci týmu pomoci, jak na obranné tak na útočné polovině hřiště jak jen budu moct a odvést svoji práci.

Co by jsi před sezónou vzkázal naším fanouškům?

Choďte nás podporovat v co největším počtu... Hrajeme hlavně pro vás. Chceme, aby jste se každý pátek co nejlépe bavili. Těším se na vás, Ahoj Slavoj!

Karlos, díky za rozhovor a přejeme úspěšný start do sezóny!