22_20220416_112253.png

Sezóna 2021/2022 se pomalu blíží ke svému konci...

Zhodnocení uplynulé sezóny slovy předsedy klubu Pepy Mayera

Milí podporovatelé a příznivci našeho basketbalového klubu Slavoj,

soutěže sezóny 2021/2022 nám pomalu končí a plynule přecházíme do přípravy pro sezónu 2022/2023, která začne vyhlášením soutěží 16. května 2022. Sportovní výsledky, kterých jsme v uplynulé sezóně, stále ještě ovlivněné průběhem Covidu, byly přesto velmi slušné u téměř všech kategorií. Zlatým hřebem je potom vybojovaná účast týmu dívek kategorie U13, trenérů Rudy Šotnara a Tomáše Hrubého pro závěrečné Národní Finále této kategorie ve dnech 13. –15. května v Praze. Všichni doufáme, že děvčata budou dobře připravena a budou mít naší i vaší velkou podporu v hale Na Petřinách.

Zlepšovali jsme se nejen v basketbalové přípravě, ale i v trenérské přípravě. Pro ještě lepší výsledky potřebujeme ještě lépe připravené trenéry a jejich asistenty. Na začátku sezóny nastoupil do profesionální přípravy trenérů na FTVS Ondra Matýs, který svými kvalitami za jednu sezónu pozvedl tým kadetů U17 na mnohem vyšší úroveň. Aby toho nebylo málo, stal se Honza Dvořáček, náš šéftrenér mládeže před několika dny, profesionálním trenérem právě absolvováním studia na FTVS. Profesionální licence je vstupem mezi trenérskou elitu, má zároveň i mezinárodní přesah a je uznávanou licencí FIBA. Další, opravdu velkou poctou pro náš klub bylo Honzovo jmenování do funkce asistenta reprezentačního trenéra juniorů U18 po boku hlavního trenéra Torstena Loibla, který má rozsáhlé mezinárodní trenérské zkušenosti, mimo jiné působil jako trenér a ředitel japonské mládežnické akademie a trenér několika týmů japonské nejvyšší soutěže, pravidelně přednáší na akcích FIBA. Znamená to, že z naší trenérské líhně již pracují u reprezentačních výběrů dva trenéři, Honzové Dvořáček a Šotnar, který je asistentem u reprezentačního týmu U20.

V současné době se vedení klubu připravuje na závěr sezóny (pravděpodobně 10.června - bude upřesněno), trenéři připravují camp dětí začátkem července a taktéž „Kafeho“ oblíbený příměstský tábor. V průběhu letních měsíců proběhne další část rekonstrukce sportovní haly při 6. ZŠ. Začátkem srpna se začnou postupně připravovat všechny týmy na novou sezónu 2022/2023.

Děkujeme všem, kteří na nás myslí a pomáhají nám, zejména potom Městu Litoměřice, Ústeckému kraji, Národní sportovní agentuře a České basketbalové federaci.

Ještě než pořádně začneme, čeká nás ve dnech 1. – 18. září Mistrovství Evropy mužů, jehož jedna skupina se bude konat v Praze v O2 aréně od 2. do 8. září.

Jsme tu pro Vás a pro vaše děti!

Zdraví vás předseda klubu

Josef Mayer

Ahoj Slavoj