Související zápas

Slavoj BK Litoměřice
Válečníci DěčínSlavoj BK Litoměřice
60:76(11:16,28:39,45:58)
ne 20. 2. 2022 12:00 @ ARMEX Sportcentrum, Děčín 1, 2. liga - skupina A, 20. kolo

Slavoj B kraloval na palubovce Válečníků Děčín

O předposledním únorovém víkendu měla druhá basketbalová liga na programu předposlední desáté dvoukolo. Po sobotní výhře na palubovce SLUNETY USK Ústí nad Labem se v neděli 20. února 2022 představil Slavoj B v nedalekém Děčíně, kde je přivítali místní Válečníci. Litoměřičtí vstupují do zápasu aktivně. Od úvodních minut diktují tempo hry a drží se své taktiky, která se ukazuje býti zcela správnou. Domácí se sice snaží svého soupeře alespoň potrápit, ale ten hraje přesně to co potřebuje a na konci se raduje z poměrně jednoznačné výhry o šestnáct bodů. Slavoj B se dvě kola před koncem základní části pevněji usazuje na třetí příčce.

Litoměřičtí vstupují do zápasu tou správnou nohou a během první desetiminutovky se ujímají vedení 11:16. Ve druhé části pokračují hosté ve své hře a Válečníci začínají výrazněji ztrácet bod za bodíkem. Na přestávku se odchází za stavu 28:39.

Ani během třetích deseti minut se obraz hry příliš nemění a po třech odehraných čtvrtinách svítí na tabuli stav 45:58. Ani v posledním dějství toho děčínští mnoho nevymysleli a na zdramatizování koncovky tak museli zapomenout. Po závěrečném klaksonu se raduje Slavoj B z jasné výhry 60:76, která je zcela zasloužená a druhá s tímto soupeřem v probíhajícím soutěžním ročníku.

Válečníci Děčín - Slavoj BK Litoměřice B   60:76 (11:16, 28:39, 45:58)

Válečníci DěčínRozsypal 18, Sertič 13, Ondráš 11, Vlasák 7, Písařík 5, Bobek 4, Raymond 2.

Slavoj BK Litoměřice B: Maščuch 14, Zajíc 13, Krupka 12, Chlupsa 10, Klouda 9, Wiesner 8, Gabriel 6, Bělohlávek 4.

Autor: Václav Beneš