Starší mini na domácím turnaji získali pohár pro vítěze!

Sezóna je již několik týdnů za námi... aby kluci měli šanci zlepšovat se nejen v tréninku, uspořádali jsme pro ně turnaj, kterého se zúčastnili naši severští rivalové a zároveň spolupracující kluby, Sluneta Ústí nad Labem a BK Teplice.

V sobotu 8.6. v Litoměřicích proběhl turnaj U13 s názvem Northern Classic. Sám název napoví, že se jednalo o turnaj mezi třemi spřátelenými kluby ústeckého kraje. Ačkoliv byli ve všech klubech především kluci ročníku 2011, hrálo se podle pravidel kategorie U14, v níž budou všichni chlapci v následující sezóně nastupovat. Jednalo se tak o skvělou přípravu v dobré konkurenci.

Turnaj byl neobvykle zahájen za dozoru primáře sportovního oddělení KZ Ústí nad Labem, Jakuba Malého. Právě on totiž tuto událost podpořil zajištěním několika balančních desek, které ústecká nemocnice věnovala účastníkům turnaje. S ním zde byl také zástupce společnosti PRAGOMED, který do dovednostní soutěže věnoval kloubní výživu pro děti!

Do prvního utkání mezí SLUNETOU a Litoměřicemi naši kluci vlétli s energií a velikou bojovností. Úvodní desetiminutovka byla značně v rukách našich minižáků, kteří soupeři odskočili na rozdíl dvaceti bodů! Ačkoliv Sluneta zbraně neskládala, fyzická vybavenost a agresivita byly na naší straně a my jsme si tak s velikým odhodláním šli za prvním vítězstvím. V poločase jsme do šaten odcházeli s bezmála třiceti bodovým náskokem. Ani druhá půle nepřinesla žádné překvapení a my jsme tak získali první vítězství...

Ještě než bylo zahájeno druhé utkání, dostalo se na dovednostní soutěž zástupců všech tří klubů. Do soutěže každý klub nasadil dva hráče, kteří měli možnost zabojovat o titul Vítěze Skills Contestu. A hned v úvodním rozstřelu mezi šesti hráči do kýženého finále postoupil jeden z domácích borců, Petr Bubeník...

Po prvním kole soutěže následoval duel mezi Slunetou a Teplicemi. Ten se sice hrál v nižším tempu než první utkání, přesto byl i tento zápas plný pěkných nejen individuálních, ale také týmových akcí. Teplice byly v mírném vedení, které především ve druhé čtvrtině začaly navyšovat. V druhém poločase už Slunetě došel dech a bez ohledu na poslední utkání bylo jasné, že skončí na třetím místě.

Před finálovým zápasem mezi Teplicemi a domácím Slavojem proběhlo také finále dovednostní soutěže. Do ní nastoupil Adam Eisner (syn trenéra našeho "áčka") a již zmíněný Petr Bubeník. Ve velmi vyrovnaném souboji byl nakonec o pár vteřinek rychlejší Adam Eisner, který si odnesl věcné ceny včetně kloubní výživy od společnosti PRAGOMED. Před námi tak bylo poslední utkání o vše. Do zápasu jsme vstoupili tak, jako bychom soupeři chtěli vrátit porážku z předchozí soutěže. Hned po pár minutách totiž bylo na výsledkové tabuli skóre 10:2... Ani v tomto zápase jsme výrazné drama nedovolili a zaslouženě jsme tak získali titul turnaje Northern Classic!

Děkujeme za podporu všem hráčům, fanouškům, rodičům, ale také Krajské Zdravotní nemocnici, která nás svou péčí podporovala nejen v průběhu celé sezóny, ale také na jejím konci při tomto závěrečném turnaji!