95_20231123_071904.jpg

Těžko brzdit rozjetou lokomotivu...

V dohrávce 6. kola extraligy juniorů jsme proti plzeňské lokomotivě dostali velikou lekci...

Když jsme jeli do Plzně, věděli jsme, že nás čeká velmi těžký soupeř. Lokomotiva sice doposud disponovala pouze dvěma výhrami, přesto byla ve většině zápasů schopna držet krok s lídry extraligy... jejich relativně jednoduchá, rychlá ale efektivní hra z nich dělá nebezpečného soupeře pro každého. K tomu došlo k určitým změnám v trenérském týmu, které nepochybně vnesly čerství vítr do jejich hry - ten jsme bohužel velice rychle pocítili.

Od počátečního rozskoku se utkání hrálo ve velmi vysokém tempu... naším cílem bylo zastavit rychlý protiútok soupeře (a celkově přechodovou fázi) a donutit je k těžkým střelám, ideálně z driblinku. Na skauting jako bychom však zapomněli. Návrat do obrany byl děravý jak ementál a hráči, před kterými jsme se varovali nám hned na úvod první čtvrtiny střelili několik otevřených trojek, čímž nám na konci první desetiminutovky odskočili na rozdíl 10 bodů.

Bohužel druhá čtvrtina byla absolutní propadák... Naše naprosto neschopná obrana 1v1 a absence kompaktní týmové obrany vdechla soupeři ještě silnější vítr do plachet a tak Plzeň skórovala prakticky z každého jejich útoku. My jsme tím nedokázali zahrát jediný rychlý protiútok a v postupném útoku jsme byli naprosto bezradní... skoro až odevzdání. Spousta ztrát, neschopnost vytvořit dobrou pozici jeden pro druhého (pouhé dvě asistence za celý první poločas!) a velmi špatná úspěšnost střelby zapříčinily prohru 2.čtvrtiny o 20 bodů... k poločasové přestávce jsme tak do šaten odcházeli za rozdílu 30 bodů ve prospěch soupeře.

V tu chvíli se naše plány trochu změnily... chtěli jsme odehrát kvalitní druhý poločas a odejít se vztyčenou hlavou... bohužel rozjetá lokomotiva nepolevila a v průběhu dalších dvou čtvrtin udržela vysoké tempo, kterému jsme se bohužel ani zdaleka nepřiblížili. Minutu po minutě plzeňští navyšovali své skóre a my jsme až na krátký úsek na konci třetí čtvrtiny, který trenér zkušeně přerušil rychlým tajmem, nedokázali konkurovat.

Soupeři patří poklona za předvedený výkon a také za nevídanou úspěšnost střelby za tři body, která byla neobvyklých 65%. Nám nezbývá nic jiného než přijmout tuto špatnou zkušenost a pracovat na tom, aby se už neopakovala.