68_20230509_141407.jpeg

U12 na MČR v Děčíně

Mladší minižáci sbírali cenné zkušenosti na mistrovství ČR. Komentář pro Vás připravil lodivod týmu Dalibor Kouba.

Nejnáročnější víkend a také turnaj sezóny jsou je za námi. Bylo skvělé se poměřit s top týmy naší kategorie, které se také dostaly do Děčína. Válečníci umí uspořádat skvělé akce a navíc basketbalem žije celé město. Turnaj jsme si chtěli maximálně užít a nasbírat cenné zkušenosti.

V základní skupině B jsme narazili na týmy USK Praha a BK Vividbooks Pardubice. Oba celky jsou bašty mládežnického basketbalu a oba týmy nám ukázaly naše slabé stránky a nedostatky. Bohužel dvě vysoké prohry nás poslaly do skupiny o celkové 9. - 12. místo.

V dalším fázi turnaje jsme narazili na Lokomotivu Plzeň, která nám ujela při našem velmi pomalém rozjezdu. Dále nás čekali Orli z Prostějova se kterými jsme zvládli sehrát vyrovnané utkání, které jsme bohužel do vítězného konce nedotáhli. První vítězství přišlo v posledním utkání turnaje, které jsme sehráli s týmem BA Nymburk a nakonec jsme se výhry přeci jen dočkali.

USK Praha - SLAVOJ 80:53

SLAVOJ - BK Vividbooks Pardubice 58:73

LOKO Plzeň - SLAVOJ 82:54

SLAVOJ - Orli Prostějov 76:83

SLAVOJ - BA Nymburk 77:57

Nejlepším hráčem turnaje byl zvolen Čestmír (Čéďa) Malý, který nám odpověděl na pár otázek:

Jak se ti líbilo MČR?

Jsem šťastný, že jsme se tam dostali. Byl to skvělý zážitek. První zápas s USK Praha (které jsme na velikonočáku skoro porazili) jsme prohráli a to nás srazilo a přestali jsme si věřit. Příští sezónu musíme máknout, abychom se na MČR dostali znovu.

Jací byli soupeři?

Byly tam hodně silné týmy. S Pardubicemi bych si chtěl zahrát znovu. Bránil jsem o hlavu většího kluka, obra z Pardubic...

Co trenéři, byli spokojení?

Povzbuzovali nás abychom bojovali. Slíbili, že když se dostaneme na republiku, tak si na zahájení vezmou převlek. Slovo dodrželi a přišli jako Banán, Asterix a Obelix

Na co budeš vzpomínat?

Na ubytování s bazénem a nejlepšími kamarády.

Celé Mistrovství nám ukázalo několik věcí... máme v týmu skvělé kluky, kteří dohromady tvoří bezva partu, kluci jsou také šikovní baskeťáci a umí předvádět pěkný basketbal. Slabými stránkami našeho týmu je zatím psychická odolnost, nasazení a agresivita v momentech, kdy se nám nedaří a prohráváme.

Do další sezóny a do budoucna máme určitě na čem pracovat.