64_20230404_084308.jpg

U12 se probojovali na Národní Finále!

Mladší minižáci si svými skvělými výkony zasloužili postup na Národní Finále! Trenér Kouba pro Vás shrnuje cestu U12 za vytouženým turnajem nejlepších týmu v ČR.

Poslední kolo turnajů svedlo dohromady dosud neporažené týmy Teplic, Děčína a Litoměřic. Děčín jakožto pořadatel NF měl své místo na finálovém turnaji jisté, a tak se čekalo, kdo ze zbývajících dvou zmíněných urve druhé místo v tabulce a zajistí si tak postup na NF. V Děčíně nás baskeťáci z Teplic přehráli, v Teplicích jsme jim porážku vrátili. Děčín si jel poklidně na své vlně jen do posledního utkání. Poslední turnaj v Litoměřicích rozhodoval tedy o postupujícím týmu. Naši rodiče přichystali pro soupeře basketbalové sušenky, jako poděkování soupeřům za finálové turnaje. Snad chutnaly.

Zápas s Teplicemi byl opět velmi vyrovnaný a nervózní jako předchozí dvě utkání. Kluci z obou týmů ukázali neuvěřitelnou sílu a odhodlání (někteří nastoupili i se zraněním), ale také vůli po vítězství. Utkání bylo nervózní jako první duel a stejně tak vyrovnané. Kluci na hřišti předváděli pěkné vyhecované souboje a parádní basketbalové momenty. Rozhodující zápas s Teplicemi jsme nakonec dokázali urvat a zajistit si tak postup na Národní Finále do Děčína. To vše před skvěle fandícími tábory rodičů z obou týmů.

Jako třešnička na dortu byl zápas s dosud neporaženými Válečníky z Děčína, kteří v letošní sezóně v kraji nepoznali přemožitele. Do utkání jsme vlétli suverénně, jakoby z kluků spadl všechen strach a stres. Soupeře jsme takřka k ničemu nepustili a nakonec ho také porazili a ukázali, že postup na NF si zasloužíme. Opět se fantasticky fandilo nejen na straně Válečníků, ale také za domácí lavičkou!

Rád bych tímto poděkoval všem rodičům, kteří takto skvěle fandí a podporují své kluky při sportování během celé sezóny. Vysekl bych také poklonu soupeřům, kteří předvedli skvělé výkony v závěrečných třech turnajích, kdy nakonec každý z trojice letos poznal jak chutná porážka.

Slavoj - BK Teplice 65:54 (12:18. 31:29, 51:40)

Slavoj - Válečníci Děčín 74:49 (28:11, 34:23, 60:32)