U19 míří do playout

Poslední dvě domácí utkání proti NH a Snakes Ostrava zakončila nadstavbu B se třemi výhrami pro naše juniory.

Do posledních dvou zápasů nadstavbové části extraligy U19 jsme vstupovali s jasným cílem, který se nám povedlo naplnit jen z poloviny. Po cenné sobotní výhře nad NH Ostrava, jsme navzdory velmi dobrému prvnímu poločasu nezvládli druhou polovinu utkání a darovali jsme Snakes Ostrava těsné vítězství rozdílem dvou bodů.

Podle očekávání bylo již sobotní utkání bojem od začátku do konce... do poločasu se skóre přelévalo ze strany na stranu - nejednalo se o příliš pohledný basketbal, jelikož po dvaceti minutách hry na výsledkové tabuli svítilo skóre 20:23 z pohledu Litoměřic. K důležitému obratu jsme však zaveleli v průběhu třetí čtvrtiny, kdy jsme výrazně zlepšili hru na útočné polovině a úsek jsme vyhráli 27:16. Ve čtvrté čtvrtině jsme navzdory velmi dobré individuální hry Mikuláše Čanka dokázali soupeře udržet na uzdě a připsali jsme si tak třetí vítězství této sezóny.

Nedělní utkání proti Snakes Ostrava mělo ještě lepší vývoj celého prvního poločasu. Obzvlášť druhá čtvrtina, kdy jsme prakticky zamkli soupeře na obranné polovině a v útoku jsme byli velice produktivní, nasvědčovala, že si junioři jdou velmi odhodlaně za vítězstvím. Bohužel třetí úsek utkání z naší strany vypadal spíše jako velmi morbidní snímek Alfreda Hitchcocka... absolutní impotence proti zóně 3-2 a spousta nevynucených ztrát znamenala prohru ve třetí čtvrtině 8:22 - do poslední desetiminutovky jsme tak vstupovali rozdílem dvou bodů v náš prospěch. Nutno zdůraznit, že díky zmíněnému velmi slabému výkonu soupeřův rozehrávač Lukáš Smažák získal potřebné sebevědomí a do konce zápasu z původních 2 bodů za 16 minut hry nastřádal celkových 29! Ve vyrovnané čtvrté čtvrtině jsme bohužel mnohdy při otevřených střelách nedokázali trefit ani zařízení a soupeř se tak po 40 minutách hry radoval z vítězství 65:63.

Nyní nás čeká boj v play out, kde našimi soupeři znovu budou oba celky z Ostravy a GBA Sojky Pelhřimov. Cílem je dostat ještě jednoho soupeře pod sebe, skončit alespoň na druhém místě v poslední čtyřce a vyhnout se tak obávané kvalifikaci o EL U19.