43_20221017_081746.png

V Plzni jsme bohužel neuspěli

Muži A se z dalšího prvoligového utkání vrátili s prázdnou. Bohužel výkon soupeře byl nad jejich síly. Krátké zhodnocení pro Vás připravil předseda klubu Pepa Mayer.

K pátečnímu utkání s Plzní jsme odjížděli oslabení o ústecké opory Karlovského, Maděru a Haiblíka, kteří si museli plnit své profesionální povinnosti v týmu Slunety a připravovat se na sobotní utkání se Slávii. Našim odhodláním však bylo sehrát se soupeřem kvalitní utkání a případně jej překvapit. Plzeňská Lokomotiva bude našim soupeřem i v konečném účtování základní skupiny I. ligy o třetí místo, které zaručuje přímý postup do další fáze soutěže.

Průběh utkání měl opět dva rozdílné poločasy. V první části jsme se soupeřem drželi krok, téměř celý poločas jsme byli v mírném vedení. Ve druhém poločase jsme nezachytili nástup soupeře, selhávali jsme zejména v doskocích pod oběma koši, kde domácí hráči začali jednoznačně dominovat, což jim umožňovalo rychlý přechod z obrany do útoku a pod našim košem potom zakončování po opakovaných doskocích. V našem týmu dostali příležitost mladíci Gabriel, Chlupsa, Krupka, Maščuch, Zajíc a Žalud, kteří se s dospělým basketbalem postupně seznamují. Opět musíme pochválit výkon Roberta Landy, který mladým hráčům svým dokazuje, že věk, pokud slouží zdraví, není žádný problém. V tomto utkání doslova zaperlil Pavel Grunt, a to nejenom svými 24 body v utkání, ale i slušnou činností pod oběma koši. 

Lze jen doufat, že se jeho forma potvrdí i v dalších utkání, tentokráte doma proti vedoucímu Jindřichovu Hradci.