77_20230820_211636.jpg

Walbrzych předčil očekávání...

Soustředění v polském Walbrzych bylo pro všechny příjemným zpestřením letní přípravy... na ohlas jsme se zeptali jednoho z hráčů Honzy Kvapila a ten nám napsal milý elaborát - zveřejňujeme bez úprav!

"Minulý týden jsme s naším týmem U19 absolvovali soustředění v Polském městě Walbrzych. Co se střediska jako takového týče, mělo vše co jsme potřebovali. Velká a moderně zařízená basketbalová hala, posilovna ale i wellness s vířivkami, tobogány a saunou, které po dlouhém odpoledním tréninku bodlo. Ačkoliv soustředění bylo fyzicky a občas také psychicky náročné, bylo pro mě pozitivním zážitkem. Tím, že nám byla zpřístupněna i konferenční místnost, mohli jsme zapracovat i na týmových vztazích a nejen na taktice a na naši fyzické zdatnosti. Pokoje a prostory hotelu byly čisté a dobře zařízené, všichni jsme bydleli na jednom patře, takže pro nás nebyl problém najít své spoluhráče a pobavit se s nimi na jejich pokoji a nejen v šatně a na snídani, obědu či večeři. A tím bych se dostal k poslednímu bodu a tou je strava. Mluvím za všechny, jestli říkám, že jsme se vždy těšili na jídlo, které bylo před námi. Kohokoliv z týmu se zeptáte tak vám odpoví, že na stravě jsme nenašli jedinou chybu - byla jak nutričně obohacující, tak velmi chutná.

Samotné město Walzbrych, ve kterém jsme se byli jedno ráno podívat bylo překvapivě hezké a myslím si, že jsme si procházku všichni užili s přidanou hodnotou toho, že jsme byli ušetřeni brzkého vstávaní.

Obecně bych hodnotil soustředění v pozitivním duchu. Když se na nej zpětně dívám tak jsem rád, že zrovna takto dopadlo moje poslední soustředění v mládežnických kategoriích. Chtěl bych poděkovat klubu a trenérskému štábu za možnost si takhle dobře zatrénovat v neznámém ale příjemném a kvalitním prostředí."

Uvedl Honza Kvapil.

Trenér Dvořáček ještě dodal, že to byla souhra okolností...

"Zajímavé přitom je, že jsme původně do Polska vůbec neměli odjet. Měli jsme již rok domluvené soustředění ve Spořicích, kde nás na poslední chvíli majitel z kapacitních důvodů odmítl. Walbrzych jsem díky kontaktům u národního týmu oslovil v půlce června a naštěstí to klaplo! Byla to skvělá součást letní přípravy."