75_20230806_195019.png

Basketbalová sezóna 2023/2024 se blíží

Pepa Mayer k nadcházející sezóně 2023/2024...

Basketbalisté Slavoje se pomalu začínají připravovat na svou další, již 78. sezónu, do které vstupují s novým vedením klubu. Předsedou se stal Ing. Jan Štěpánek, dlouholetý bývalý hráč a trenér dětí, dalším členem výboru je Mgr. Jan Dvořáček hlavní trenér Sportovního centra mládeže a zároveň asistent reprezentačního trenéra ČR kategorie U18 a třetím členem výboru je Rudolf Šotnar, dlouholetý bývalý hráč a trenér a taktéž funkcionář klubu. Nový výbor kontinuálně navázal na veškeré činnosti a programy, které v klubu probíhaly a bude pokračovat v jejich dalším rozvíjení. Být součástí litoměřického basketbalu a pokračovat v jeho historické cestě počínaje rokem 1946 vždy bylo a taktéž bude velkým závazkem pro všechny basketbalisty. Klubem prošlo tisíce členů, kteří zde zanechali svoje stopy a někteří z nich se stali reprezentanty České republiky v různých věkových kategoriích.

Nová sezóna je za dveřmi, vedení klubu hledá optimální sestavy hráčů jednotlivých ročníků a připravuje pro ně tréninkové plány, které začínají letní přípravou týmů. Tým U19, který je v soutěžním postavení týmů nejvýše, hraje extraligu, odjíždí na soustředění do sportovního centra v polském Walbrzych, kde bude mít špičkové podmínky pro přípravu. Trenér týmu Jan Dvořáček se vrátil z ME basketbalistů do 18 let a okamžitě pokračuje v přípravě svých svěřenců. Novou posilou trenérské skupiny se stal mladý a nadějný trenér Tomáš Bukovec, který k nám přichází z Prostějova. Tomáš má zkušenosti z práce s dětmi zejména do 15 let věku. Právě tato kategorie je pro náš klub důležitým odrazovým můstkem pro další rozvoj hráčů. Podařilo se nám postoupit do ligové soutěže a bude na Tomášovi, aby s týmem intenzivně pracoval a pokusil se dosáhnout co nejlepších sportovních výsledků v této kategorii. V kategorii U17, kterou vedl a opět povede Štěpán Hanzlík, bude důležitá spolupráce právě s Tomášem, který by měl talentované hráče posunout blíže lize U17. Všichni trenéři, kteří pracují pro SCM a Sps se již těší na zahájení nové sezóny.

Samostatnou a důležitou kapitolou je naše pokračující spolupráce v programu Česká republika - Svobodný stát Sasko, který byl opět zahájen 1. července letošního roku a bude pokračovat do roku 2026. První akcí tohoto programu je každoroční turnaj "O Štít města Litoměřice", na který se můžete těšit již začátkem září.

V dospělých kategoriích v současné době dochází k optimalizaci sestav týmů pro II. a I. ligu mužů. Abychom měli dostatečně silnou a početnou hráčskou základnu, bude v nadcházející sezóně vytvořena společná tréninková skupina, která se bude připravovat pro obě soutěže. V týmu nadále zůstávají trenér týmu Tomáš Eisner, asistent David Břešťan, nepostradatelný Románek Dufek, pandičky Jan Karlovský, Johan Haiblík, Jan Gabriel, Vojta Zajíc, Matěj Wiesner a náš Petr Krupka, z U19 postoupil Dominik Maščcuch, Jirka Majerik a Jan Žalud. Tým bude dále posílen mladými hráči Válečníků z Děčína Tadeášem Slowiakem a Lukášem Rozsypalem. Dále budou pokračovat i naše opory Pavel Grunt a Michal Šotnar. Naopak u týmu skončil vzhledem k věkovému omezení Jan Maděra. Robert Landa, který je po operaci ramene, se zotavuje ze svého zranění a budeme vidět, kdy nastane ten správný okamžik, aby mohl pokračovat na naší palubovce. Taktéž Ondra Chlupsa si bude doléčovat své zranění z předcházející sezóny, ale zapojí se do procesu jako trenér mládeže. 

Lze si jen přát, aby všem sloužilo zdraví a aby nový výbor dokázal připravit pro litoměřický basketbal potřebné podmínky pro celou nadcházející sezónu... v neposlední řadě budeme samozřejmě potřebovat i vás všechny naše pomocníky z řad rodičů a přátel litoměřického basketbalu.

Ahoj Slavoj